Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Atletika

Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

Moška štafeta Velike Britanije v teku na 4 x 100 m, ki je na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu osvojila srebrno odličje, je zaradi pozitivnega dopinškega testa Chijinduja Ujaha ostala brez odličja.

20

Atletika

Predstavitev športov

Več novic

Tina Šutej po petem mestu: Organizatorji so si želeli, da čim prej izpademo

Tina Šutej je v finalu skoka s palico v prvem poskusu preskočila 4,50 m, kar jo je pripeljalo do odličnega petega mesta. Olimpijska prvakinja je postala Američanka Katie Nageotte, ki je edina premagala 4,90 m.

77

Zango osvojil prvo olimpijsko medaljo za Burkina Faso

Hugues Fabrice Zango je vajen pisanja zgodovine. Je edini troskokaš, ki je v dvorani preskočil 18 m, prvi atlet iz Burkina Fasa, ki je osvojil medaljo na svetovnem prvenstvu, zdaj pa je postal prvi iz te afriške države, ki je osvojil olimpijsko medaljo.

Carl Lewis: To je sramota

Ameriški atleti so zadnji naslov olimpijskega prvaka v štafeti 4 x 100 metrov osvojili v Sydneyju 2000, suša pa se bo podaljšala vsaj še za en olimpijski cikel.

20

Maruša Mišmaš: "Upam, da to ni bil vrhunec kariere zame."

Maruša Mišmaš Zrimšek je v finalu teka na 3000 metrov z zaprekami z novim državnim rekordom 9:14,84 osvojila fantastično šesto mesto in presegla vsa pričakovanja. Olimpijska prvakinja je postala Ugandčanka Peruth Chemutai (9:01,45).